INSTYTUT DIAGNOZY I TERAPII DZIECKA

O Instytucie

Instytut to placówka medyczna, która powstała z pasji, wieloletniego doświadczenia w pracy z dziećmi, potrzeby łączenia świata nauki z aspektem praktycznym, chęci stworzenia sensorycznie przyjaznej przestrzeni, przy jednoczesnym zapewnieniu rzetelnej diagnostyki i specjalistycznej terapii dla najmłodszych pacjentów. Jest to miejsce, gdzie opieką, radą i wsparciem chcemy otoczyć zarówno dzieci, jak i ich rodziców.

Diagnoza i terapia na najwyższym poziomie, w komfortowych warunkach. Przeprowadzona przez doświadczoną kadrę w oparciu o metody uznane w świecie nauki.

KONTO BANKOWE

Santander Bank

Dane rejestrowe

Dane firmy

Instytut Diagnozy i Terapii Dziecka
Sp. z o. o.

NIP: 7543352103
REGON: 522656630
KRS: 0000984177

Augusta Bassego 9A
45-670 Opole

Dane podmiotu medycznego

NZOZ Instytut Diagnozy i Terapii Dziecka

Księga Rejestrowa: 000000253797
REGON: 52265663000011Augusta Bassego 9A
45-670 Opole

Ludzie tworzący Instytut

 SPECJALIŚCI 

mgr Martyna Franecka

Fizjoterapeuta
Certyfikowany Międzynarodowy Terapeuta NDT-Bobath i NDT-Bobath Baby, PNF
Certyfikowany Terapeuta Integracji Sensorycznej
Orthopaedic Medicine International Therapist Cyriax (Międzynarodowy Terapeuta OMI Cyriax)

Wykładowca Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego. Specjalista takich metod jak NDT Bobath i NDT Bobath Baby.  Terapeuta manualny i osteopatyczny, terapeuta Zoga Movement Therapy. Ukończyła ponad 50 kursów z zakresu diagnostyki i terapii w pediatrii i neurologii dziecięcej. Posiada uprawnienia do diagnozy i terapii Integracji Sensorycznej niemowląt, dzieci i młodzieży. Doświadczony terapeuta w pracy z dziećmi z zaburzeniami i wadami rozwojowymi, niepełnosprawnością sprzężoną oraz całościowymi zaburzeniami rozwoju. Prowadzi badania naukowe z zakresu diagnostyki i terapii niemowląt, dzieci i młodzieży. Założycielka i współwłaścicielka Instytutu.

16 lat

doświadczenia zawodowego jako fizjoterapeuta dziecięcy i terapeuta integracji sensorycznej

11 lat

pracy w jednostkach naukowych

mgr Aneta Łągiewka


Pedagog

Pedagog specjalny
Nauczyciel wspomagający
Certyfikowany Terapeuta Integracji Sensorycznej

Doświadczony diagnosta i terapeuta dzieci i młodzieży. Specjalista Integracji Sensorycznej z uprawnieniami do diagnozy i terapii małych dzieci. Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi ze specjalnymi trudnościami edukacyjnymi, wadami rozwojowymi, zaburzeniami ze spektrum autyzmu, niepełnosprawnościami sprzężonymi. W pracy wykorzystuje między innymi terapię neurotaktylną, metodę Anny Czerskiej, Sensoplastykę®. Prowadzi w Opolu Niepubliczny Żłobek i Przedszkole "Płomyczki". Założycielka i współwłaścicielka Instytutu.

12 lat

doświadczenia zawodowego jako pedagog specjalny i  terapeuta integracji sensorycznej

10 lat

doświadczenia w pracy z dziećmi

mgr Joanna Napierała

Logopeda
Neurologopeda kliniczny

Pedagog
Certyfikowany Terapeuta Integracji Sensorycznej 
Terapeuta Ręki

Specjalista neurologopedii klinicznej. Specjalista terapii dyslalii. Certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej i Terapii Ręki. Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego. Od 2014 roku Nauczyciel Dyplomowany. W pracy wykorzystuje tradycyjne formy diagnozy i terapii, terapię miofunkcjnalną, kinesiotaping 

19 lat

doświadczenia zawodowego w pracy z dziećmi

14 lat

pracy  jako logopeda/
neurologopeda

mgr Anna Błońska

Logopeda
Neurologopeda
Oligofrenopedagog
Terapeuta Ręki

Specjalista trudności  z zakresu dyslalii oraz ORM (Opóźnionego Rozwoju Mowy). Prowadzi  diagnozę i terapię niemowląt, dzieci i młodzieży. W terapii oprócz metod tradycyjnych wykorzystuje również terapię miofunkcjonalną, elektrostymulację podniebienia i języka, kinesiotaping, komunikację alternatywną ACC. Certyfikowany terapeuta ręki.

10 lat

doświadczenia zawodowego jako neurologopeda

10 lat

doświadczenia w pracy z dziećmi

mgr Justyna Polek

Fizjoterapeuta
Logopeda
Neurologopeda kliniczny
Certyfikowany Terapeuta NDT-Bobath i NDT-Bobath Baby, PNF

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach (fizjoterapia) oraz Uniwersytetu Wrocławskiego (logopedia/neurologopedia kliniczna). Specjalista w zakresie fizjoterapii niemowląt, dzieci i młodzieży. Diagnosta metodą Prechtla i TIMP. Fizjoterapeuta Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu na oddziale Anastezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci i Noworodków oraz Fundacji Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu.

20 lat

doświadczenia zawodowego jako fizjoterapeuta dziecięcy

8 lat

doświadczenia w pracy z dziećmi jako neurologopeda

mgr Magdalena Skowron

Fizjoterapeuta
Certyfikowany Terapeuta NDT-Bobath i NDT-Bobath Baby, PNF

Doświadczony terapeuta dziecięcy, terapeuta manualny. W pracy wykorzystuje współczesne metody diagnostyki i leczenia dysfunkcji tkanek miękkich, PNF, kinesiology taping. Prowadzi ćwiczenia kliniczne dla studentów kierunku Fizjoterapia Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego. Jest hipoterapeutą oraz instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalizacją: jazda konna.

7 lat

doświadczenia zawodowego jako fizjoterapeuta

6 lat

doświadczenia zawodowego w pracy z dziećmi

mgr Magdalena Grygiel

Fizjoterapeuta
Certyfikowany Terapeuta MTG

Terapeuta dziecięcy, prowadzi konsultacje i terapie dzieci i młodzieży z wadami postawy, skoliozami i zaburzeniami w obrębie narządu ruchu. W trakcie szkoleń specjalistycznych z zakresu integracji sensorycznej. W pracy wykorzystuje techniki manualne, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, ukończyła również warsztaty "Stres i autonomiczny układ nerwowy". Wielokrotna stypendystka Ministra Edukacji Narodowej, Marszałka Województwa Opolskiego oraz Prezydenta Miasta Opola za wybitne osiągnięcia edukacyjne. Przez kilka lat pracowała jako instruktor Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Opolskiego. Autorka artykułów naukowych.

5 lat

doświadczenia zawodowego jako fizjoterapeuta

5 lat

doświadczenia w pracy z dziećmi

mgr Urszula Wocka

Psychodietetyk
Fizjoterapeuta

Specjalista w zakresie dietoterapii u dzieci
z atopowym zapaleniem skóry, alergiami
i nietolerancjami pokarmowymi, SIBO. Doświadczenie kliniczne zdobywała między innymi w klinice Santa Maria w Oberjoch. Zajmuje się ustalaniem indywidualnych planów żywieniowych dla dzieci i rodziców (również dla kobiet w ciąży i kobiet w okresie laktacji). 

2 lata

doświadczenia zawodowego jako psychodietetyk

mgr Magdalena Maksymowicz-Wilk

Psycholog
Pedagog
Oligofrenopedagog
Pedagog resocjalizacyjny

Certyfikowany Terapeuta Integracji Sensorycznej

Specjalista w zakresie psychologii klinicznej dzieci i młodzieży. Długoletni staż pracy w szkole specjalnej, przedszkolach i żłobkach. Prowadzi diagnostykę i terapię dzieci z zaburzeniami rozwojowymi o różnej etiologii, w tym diagnostykę różnicową zaburzeń autystycznych. Ukończyła wiele dodatkowych kursów, szkoleń, warsztatów z zakresu psychologii, pedagogiki oraz integracji sensorycznej (również małych dzieci).

7 lat

doświadczenia zawodowego jako psycholog dziecięcy

12 lat

doświadczenia w pracy z dziećmi

mgr Natalia Roden

Fizjoterapeuta 
Fizjoterapeuta uroginekologiczny

Osteopata (w trakcie studiów)

Specjalistka w zakresie kompleksowej diagnostyki i terapii uroginekologicznej. Fizjoterapeuta i dyplomowany technik masażysta. Aktualnie studentka Still Academy of Osteopathy w Warszawie. Doświadczenie zdobywała na stażach zagranicznych (m.in. w Universita Degli Studi Gabriele D'Annuzino di Chieti-Pescara we Włoszech), w przychodniach i prywatnych gabinetach fizjoterapii oraz klubach sportowych dla kobiet. 

6 lat

doświadczenia zawodowego jako technik masażysta i fizjoterapeuta

5 lat

doświadczenia w pracy z pacjentkami z problemami uroginekologicznymi

Wiedza, doświadczenie, pasja

Klucz skutecznej terapii

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
instagram

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone © 2022