INSTYTUT DIAGNOZY I TERAPII DZIECKA

Psychodietetyk

DIAGNOSTYKA
I PROFILAKTYKA

Diagnostyka problemów żywieniowych

Ocena stanu zdrowia pacjenta, analiza wyników aktualnych badań, zebranie szczegółowego wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. Indywidualnie dobrany plan żywieniowy pod konkretną trudność/chorobę, zalecenia żywieniowe.  Indywidualnie dobrane zalecenia żywieniowe oraz wprowadzenie ewentualnej suplementacji uzupełniającej.

Konsultacje dla niemowląt, dzieci i młodzieży

Spotkanie z psychodietetykiem w celu konsultacji trudności żywieniowych dziecka. W trakcie spotkania zostanie zebrany szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny (m.in. dolegliwości, ocena sposobu odżywiania). Wstępna diagnoza problemów dziecka, analiza wyników badań, ocena stanu zdrowia, wstępna porada dietetyczna.
Konsultacje dietetyczne
dla dorosłych 

Spotkanie z psychodietetykiem w celu konsultacji żywieniowych. W trakcie spotkania zostanie zebrany szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny (m.in. dolegliwości, ocena sposobu odżywiania). Wstępna diagnoza problemów, analiza wyników badań, ocena stanu zdrowia, wstępna porada dietetyczna.

TERAPIA

Terapia trudności żywieniowych dziecka/rodzica

Cykliczne spotkania z psychodietetykiem w celu zmniejszenia trudności w zakresie problemów żywieniowych dziecka/rodzica.  

Indywidualny plan żywieniowy


Indywidualnie rozpisany 7 dniowy plan żywieniowy z uwzględnieniem produktów, które muszą zostać wyeliminowane z diety
(na podstawie zaleceń lekarskich lub powodujących niepożądane reakcje organizmu). Dieta rozpisana z uwzględnieniem osobistych preferencji smakowych. Dodatkowo lista produktów użytych w przepisach.

Warsztaty zdrowego odżywiania


Cykl spotkań dla dzieci i rodziców  na temat zdrowego odżywiania, z uwzględnieniem aktywności fizycznej oraz suplementacji.

SKUTECZNE TERAPIE

Do diagnozy i terapii wykorzystujemy standaryzowane i rzetelne narzędzia oraz metody diagnostyczne i terapeutyczne 

TERAPIE

Stosowane metody diagnostyczne i terapeutyczne

Zbilansowane żywienie dzieci jest niezmiernie istotne dla ich prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego. Jest sporym wyzwaniem, kiedy pojawiają się trudności w postaci alergii czy nietolerancji pokarmowych, wybiórczości pokarmowej czy neofobii żywieniowej. Chcąc wspierać dzieci i dorosłych, którzy na co dzień mierzą się z rozmaitymi problemami żywieniowymi zapraszamy na:

Specjalne potrzeby

Specjalna oferta

Na specjalne potrzeby odpowiadamy specjalną ofertą. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, co Tobie może zaoferować Instytut Diagnozy i Terapii Dziecka.

Instytut prowadzi specjalistyczne warsztaty wsparcia naturalnego rozwoju dziecka dla rodziców oraz profesjonalne szkolenia dla specjalistów poszczególnych zawodów medycznych. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółów oferty.

Instytut udziela świadczeń z zakresu fizjoterapii, logopedii, psychologii, pedagogiki w placówkach opieki i wychowania żłobkowego/przedszkolnego. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółów oferty.

Instytut ma możliwość udzielania świadczeń w domu pacjenta. Wizyty ustalane są indywidualnie, adekwatnie do potrzeb pacjenta.

Instytut jest otwarty na wszelkie formy współpracy w zakresie udzielania świadczeń dzieciom i młodzieży. Zapraszamy do kontaktu w celu omówienia szczegółów oferty i współpracy.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

facebook
instagram

Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone © 2022